Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2024

 

Hasło tygodnia: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27)

Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2024 rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z Ewangelii Łukasza 10,25–37. Materiały do ekumenicznych modlitw zostały przygotowane przez zespół ekumeniczny z Burkina Faso, koordynowany przez Wspólnotę Chemin Neuf.

Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:

 

Materiały

Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski i Polska Rada Ekumeniczna, podobnie jak w latach ubiegłych, wydały razem polską wersję broszury z materiałami na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2024. Zamieszczono w niej m.in. omówienie tematu przewodniego Tygodnia, propozycje liturgii nabożeństw ekumenicznych, modlitwy, rozważania, informacje o sytuacji ekumenicznej w Burkina Faso, prezentację Wspólnoty Chemin Neuf.

Tekst broszury można pobrać tutaj pdf

 

Nabożeństwa

Nabożeństwo centralne Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2024 odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia, w polskokatolickiej katedrze Św. Ducha w Warszawie.

Poniżej zamieszczamy harmonogramy nabożeństw i innych wydarzeń Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2024 w poszczególnych regionach Polski:

 

Ofiary

Ofiary zbierane podczas nabożeństw ekumenicznych odbywających się w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2024 będą przekazane na projekt „Pojednanie w Europie – zadanie Kościołów w Ukrainie, Białorusi, Polsce i Niemczech”, w którym od ponad 25 lat biorą udział oficjalni przedstawiciele Kościołów ewangelickich, katolickich i prawosławnych z państw projektu. Wpłaty można dokonywać na konto Polskiej Rady Ekumenicznej (mBank SA, nr 42 1140 1010 0000 5437 0700 1001 z dopiskiem „Ofiary z TMoJCh 2024”).

 

Plakaty

Poniżej udostępniamy wzory plakatów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2024 z możliwością własnego nadruku harmonogramu wydarzeń i samodzielnego wydrukowania w różnych formatach.

Pobierz:

 

Relacje

 

wróć do: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan