Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2015

TMoJCh 2015 okladkaHasło tygodnia: Jezus rzekł do Samarytanki: „Daj mi pić!” (J 4,7)

Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2015 rozważano biblijny tekst zaczerpnięty z Ewangelii Jana 4,1–42. Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Brazylii.

Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy były następujące:

Materiały

Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski i Polska Rada Ekumeniczna, podobnie jak w latach ubiegłych, wydały razem polską wersję broszury z materiałami na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2015. Zamieszczono w niej m.in. omówienie tematu przewodniego Tygodnia, propozycje liturgii nabożeństw ekumenicznych, modlitwy, refleksje biblijne, informacje o sytuacji ekumenicznej w Brazylii. Broszurę można nabyć w centralach Kościołów.

Tekst broszury można pobrać tutaj pdf

Nabożeństwa

Poniżej zamieszczamy harmonogramy nabożeństw i innych spotkań ekumenicznych, które w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2015 odbywały się w całej Polsce:

 

Ofiary

Prezydium Polskiej Rady Ekumenicznej, podobnie jak w roku 2014, zwróciło się z prośbą o przekazywanie ofiar zebranych podczas nabożeństw Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2015 na rzecz chrześcijan prześladowanych w Syrii.


wróć do:
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan