Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022

Hasło tygodnia: Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2)

Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z Ewangelii Mateusza 2,1–12. Materiały do ekumenicznych modlitw zostały przygotowane przez Radę Kościołów Bliskiego Wschodu.

Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:

 

Materiały

Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski i Polska Rada Ekumeniczna, podobnie jak w latach ubiegłych, wydały razem polską wersję broszury z materiałami na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022. Zamieszczono w niej m.in. omówienie tematu przewodniego Tygodnia, propozycje liturgii nabożeństw ekumenicznych, modlitwy, rozważania, informacje o Radzie Kościołów Bliskiego Wschodu. Broszurę można nabyć w centralach Kościołów.

Tekst broszury można pobrać tutaj pdf

 

Nabożeństwa

Nabożeństwo centralne odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia, o godz. 17:00 w prawosławnej katedrze metropolitalnej św. Marii Magdaleny w Warszawie.

Poniżej zamieszczamy harmonogramy nabożeństw i innych wydarzeń Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 w poszczególnych regionach Polski:

 

Ofiary

Ofiary zbierane podczas nabożeństw ekumenicznych odbywających się w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 będą przekazane na Dzieło Lasek. Wpłaty można dokonywać na konto Polskiej Rady Ekumenicznej (mBank SA, nr 42 1140 1010 0000 5437 0700 1001 z dopiskiem „Ofiary z TMoJCh 2022”).

Dzieło Lasek powołane przez bł. Elżbietę Różę Czacką, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża oraz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi – organizację, która od ponad 100 lat wspiera osoby niewidome, sprawuje wszechstronną opiekę edukacyjną, rehabilitacyjną i religijną. Jest miejscem otwartym dla każdego potrzebującego. Prowadzi placówki edukacyjne w Laskach, Rabce Zdroju i Gdańsku Sobieszewie, a dla dorosłych Dom Pomocy Społecznej w podlubelskim Żułowie. Wspiera dorosłych na rynku pracy oraz prowadzi rewalidację osób niewidomych.

 

Plakaty

Poniżej udostępniamy wzory plakatów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 z możliwością własnego nadruku harmonogramu wydarzeń i samodzielnego wydrukowania w różnych formatach.

Pobierz:

Wersja A

Wersja B (fot. Albin Hillert/Światowa Rada Kościołów)

 

wróć do: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan