Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019

Hasło tygodnia: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20)

Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019 rozważany był biblijny tekst zaczerpnięty z Księgi Powtórzonego Prawa 16,19–20. Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Indonezji.

Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy były następujące:

 

Materiały

Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski i Polska Rada Ekumeniczna, podobnie jak w latach ubiegłych, wydały razem polską wersję broszury z materiałami na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019. Zamieszczono w niej m.in. omówienie tematu przewodniego Tygodnia, propozycje liturgii nabożeństw ekumenicznych, modlitwy, refleksje biblijne, informacje o sytuacji ekumenicznej w Indonezji. Broszurę można było nabyć w centralach Kościołów.

Tekst broszury można pobrać tutaj pdf

 

Nabożeństwa

Nabożeństwo centralne Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019 odbyło się w niedzielę, 20 stycznia, o godz. 15:00 w kościele rzymskokatolickim św. Kazimierza Królewicza w Warszawie, Rynek Nowego Miasta 2. Kazanie wygłosił bp Andrzej Malicki, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Polsce i sekretarz Polskiej Rady Ekumenicznej.

Poniżej zamieszczamy harmonogramy nabożeństw i innych spotkań ekumenicznych, które w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019 odbywały się w całej Polsce:

 

Ofiary

Komisja ds. Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej zwróciła się z prośbą o zebranie ofiar podczas nabożeństw ekumenicznych odbywających się w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019 na rzecz wsparcia chrześcijan w Indonezji. Wpłaty można było dokonywać na konto Polskiej Rady Ekumenicznej (mBank SA, nr 42 1140 1010 0000 5437 0700 1001 z dopiskiem „Ofiary z TMoJCh 2019”).

 

Plakaty

Poniżej udostępniamy podkłady plakatów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019 z możliwością własnego nadruku i samodzielnego wydrukowania w różnych formatach.

Pobierz:

 

wróć do: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan