Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2011

TMoJCh 2011 okladkaHasło Tygodnia: Trwali oni w nauce apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach (Dz 2,42)

Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2011 rozważano biblijny tekst zaczerpnięty z Dziejów Apostolskich 2,42-47. Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Jerozolimy.

Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy były następujące:

Materiały

Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski i Polska Rada Ekumeniczna, podobnie jak w latach ubiegłych, wydały razem polską wersję broszury z materiałami na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2011. Zamieszczono w niej m.in. omówienie tematu przewodniego Tygodnia, propozycje liturgii nabożeństw ekumenicznych, modlitwy, homilie, informacje o sytuacji ekumenicznej w Jerozolimie.

Fragment broszury: Ekumeniczne życie w Jerozolimie

Tekst całej broszury można pobrać tutaj pdf

Nabożeństwa

Poniżej zamieszczamy harmonogramy nabożeństw i innych spotkań ekumenicznych, które w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2011 odbywały się w całej Polsce:

Zgodnie z decyzją Prezydium Polskiej Rady Ekumenicznej, ofiary zbierane podczas nabożeństw Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2011 w Kościołach członkowskich PRE mają zostać przeznaczone na wsparcie projektu przekładu ekumenicznego Starego Testamentu.
czytaj więcej o projekcie

Relacje

Tak relacjonowaliśmy przebieg Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2011: