Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

PRE na Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie

26 lipca 2022

Stoisko Polskiej Rady Ekumenicznej na Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie 2022

 

Polska Rada Ekumeniczna była obecna podczas tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Na stoisku PRE jej pracownicy opowiadali o prowadzonych projektach. Natomiast dyrektor Rady poprowadził seminarium „Jedność między wyznaniami”.

Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie koło Cieszyna jest organizowany co roku przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. W tym roku odbył się od 7 do 10 lipca i była to 73. edycja tej imprezy.

Polska Rada Ekumeniczna była obecna podczas tego wydarzenia. Na terenie Tygodnia stanęło stoisko PRE. Byli na nim obecni pracownicy Rady: dyrektor ks. Grzegorz Giemza, Joanna Dudek-Ławecka, Weronika Kluza i Essayas Techane. Osoby odwiedzające stoisko mogły się dowiedzieć, jak wygląda działalność PRE, i zapoznać z jej projektami Gościnny Kościół i EkoKościół. Miały też możliwość obejrzenia filmów Redakcji Ekumenicznej TVP na temat tych projektów. Ponadto odwiedzający mogli skosztować parzonej na miejscu kawy po etiopsku.

Na stoisku PRE wydzielono również część, w której można się było pomodlić. Essayas Techane, asystent uchodźcy i migranta w ramach projektu Gościnny Kościół, poprowadził kilka modlitw za uchodźców przebywających w Polsce.

W programie Tygodnia Ewangelizacyjnego znalazło się m.in. seminarium „Jedność między wyznaniami”, które poprowadził dyrektor PRE ks. Grzegorz Giemza. Podczas tego seminarium była mowa o tym, co łączy chrześcijan bez względu na przynależność konfesyjną i jak to wygląda w codziennej praktyce życia.

 

Zobacz filmy o projektach Polskiej Rady Ekumenicznej: