Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

PRE angażuje się w zwiększenie bezpieczeństwa wspólnot religijnych

22 maja 2022

 

Polska Rada Ekumeniczna zaangażowała się w projekt „Safer and Stronger Communities in Europe”. Ta międzynarodowa inicjatywa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa społeczności religijnych w Europie i monitorowanie ataków na ich przedstawicieli i miejsca kultu.

Projekt „Safer and Stronger Communities in Europe” (Bezpieczniejsze i Silniejsze Wspólnoty w Europie, SASCE) jest finansowany przez Fundusz Policji Wewnętrznej Komisji Europejskiej oraz realizowany przez Konferencję Kościołów Europejskich (KKE), Centrum Kryzysowe i Bezpieczeństwa Europejskiego Kongresu Żydowskiego, Faith Matters i Europejską Unię Buddyjską.

Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i gotowości społeczności religijnych w Europie. Jego istotną częścią jest monitorowanie ataków na przedstawicieli i miejsca kultu tych społeczności, a także przygotowanie związków religijnych na takie sytuacje. Co miesiąc tworzone są raporty ukazujące niepokojące incydenty w Europie.

Zachęcamy do monitorowania niepokojących wydarzeń w Kościołach Polskiej Rady Ekumenicznej. Kościoły delegowały osoby odpowiedzialne za zgłaszanie takich ataków. W Polskiej Radzie Ekumenicznej zostanie utworzona komisja złożona z delegatów z Kościołów członkowskich, która będzie współpracowała w ramach projektu.

 

Pobierz:

 

Czytaj też: Szkolenie o bezpieczeństwie we wspólnotach religijnych

 

Zobacz: