Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Nie zabijaj

 

Przedstawiciele Policji, Konferencji Episkopatu Polski Kościoła Rzymskokatolickiego i Polskiej Rady Ekumenicznej w trosce o bezpieczeństwo na drogach razem apelują o włączenie się w akcję „NIE ZABIJAJ – CHCĘ ŻYĆ” poprzez świadome i odpowiedzialne zachowanie oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych w ruchu drogowym. Pierwszy wspólny apel pod tym hasłem został ogłoszony w Warszawie 27 października 2017 r., kolejny 31 października 2018 r.

Treść apelu 2018

 

KIEROWCO − NIE ZABIJAJ! CHCĘ ŻYĆ!

Każde życie ma swój początek i swój koniec. Kierowco, nie skracaj życia swojego, Twoich bliskich czy innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętaj! Nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie prędkości, jazda po spożyciu alkoholu to główne przyczyny wypadków drogowych. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem – zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

W trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach apelujemy o włączenie się w akcję „NIE ZABIJAJ – CHCĘ ŻYĆ!” poprzez świadome i odpowiedzialne zachowanie, dbanie o bezpieczeństwo, zdrowie i życie swoje oraz innych.

Policja
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski
Polska Rada Ekumeniczna

*

Treść apelu 2017

To MY – kierowcy, piesi, motocykliści i rowerzyści  tworzymy kulturę bezpieczeństwa na naszych drogach!

Nasze zachowanie i podejmowane decyzje, a także sposób odnoszenia się i traktowania innych na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem – zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

W trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach apelujemy o włączenie się w akcję „NIE ZABIJAJ” poprzez świadome i odpowiedzialne zachowanie i dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych.

Policja
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski
Polska Rada Ekumeniczna

_______________

Czytaj też: