Wspólnota Kościołów Ewangelickich w Europie (WKEE) zrzesza około stu protestanckich Kościołów z 30 krajów europejskich i kilku z Ameryki Łacińskiej, założonych przez imigrantów z Europy. Została założona 1 października 1974 r. w związku z podpisaniem tzw. Konkordii Leuenberskiej – dokumentu ekumenicznego, umożliwiającego wprowadzenie wspólnoty ołtarza i ambony. Do 2003 r. WKEE istniała pod nazwą Leuenberska Wspólnota Kościołów.
Wspólnota Kościołów Ewangelickich w Europie reprezentuje około 50 milionów wiernych Kościołów luterańskich, reformowanych, waldensów i ewangelicko-unijnych, które podpisały Konkordię, oraz siedem Kościołów metodystycznych, będących członkami na drodze odrębnego porozumienia. Organem kierowniczym Wspólnoty jest Zgromadzenie Ogólne obradujące co sześć lat, licząca 13 osób Rada WKEE oraz trzyosobowe prezydium. Ostatnie Zgromadzenie Ogólne zakończyło się 18 września w szwajcarskiej Bazylei. Obecnie przewodniczącym WKEE jest szwajcarski protestant ks. Gottfried Locher, będący również przewodniczącym Federacji Szwajcarskich Kościołów Protestanckich. Swoją siedzibę WKEE ma w Wiedniu. Ma także dwa biura zewnętrzne: w Brukseli (etyka i polityka) oraz w Bernie (kontakty i praca medialna).
Program opowiada o roli, jaką odgrywa WKEE oraz inne organizacje zrzeszające Kościoły ewangelickie w budowaniu europejskiego i światowego ruchu ekumenicznego. W programie wystąpią m.in. przewodniczący Wspólnoty Kościołów Ewangelickich w Europie ks. Gottfried Locher, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan kard. Kurt Koch, a także przedstawiciele różnych Kościołów ewangelickich, którzy spotkali się w tym roku w Bazylei na Zgromadzeniu Ogólnym WKEE.