Strona główna > > Pamięć Żydów we Włodawie > Pamięć Żydów we Włodawie

Pamięć Żydów we Włodawie

We Włodawie nie mieszka ani jedna osoba pochodzenia żydowskiego. Pozostała, jak w większości miejsc w Polsce, pamięć o Żydach, tym bardziej że synagoga, jaką pozostawili, jest znakomitym dziełem baroku, wspaniała z zewnątrz i wewnątrz tworzy zespół muzealny. We Włodawie we wrześniu odbywa się już 19. raz festiwal kultury żydowskiej. W sierpniu trwają ostatnie przygotowania. W końcu września Urząd Miasta spodziewa się przybycia potomków Żydów włodawskich. Czy przyjadą – nie wiadomo.

Całe miasto trwa w oczekiwaniu. Kto z zaproszonych przyjedzie? Niektórzy zwlekają z potwierdzeniem przybycia. Dlaczego? Będzie jarmark, festiwal, będzie wesoło.

Miasto Trzech Kultur – tak przedstawia się w rozmowie pani, która zajmuje się promocją miasta. Piękna synagoga, piękny kościół i piękna cerkiew. A jak to wszystko widzą mieszkańcy Włodawy? Kto jest przedstawicielem jakiej kultury? Jak wyglądają przygotowania do najważniejszego wydarzenia w roku?

Data emisji

2018-09-19

Godzina emisji

7:00

Nadawca

TVP 2

Więcej audycji

Ścieżkami ojca Antoniego

Data emisji

2 grudnia 2025

Godzina emisji

6:25

Nadawca

TVP 2
Czytaj więcej

Modlitwa w kamieniu

Data emisji

30 listopada 2025

Godzina emisji

9:25

Nadawca

TVP Kultura
Czytaj więcej

Cykl adwentowy (odc. 1)

Data emisji

30 listopada 2025

Godzina emisji

9:05

Nadawca

TVP Kultura
Czytaj więcej