Kościół Ewangelicko-Reformowany zaprasza na nabożeństwo w ramach Tygodnia o Jedność Chrześcijan do Żychlina.
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa od 18 do 25 stycznia. Termin ten został zaproponowany w 1908 r. przez pioniera ruchu ekumenicznego Paula Wattsona z USA, aby obejmował czas między dniem wspominającym św. Piotra a dniem upamiętniającym nawrócenie św. Pawła. Tydzień ma ponadstuletnią tradycję i na stałe wpisał się w działania ekumeniczne. Co roku chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych, wspólnych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i koncertach.
Materiały na tegoroczny Tydzień Modlitw zostały przygotowane przez chrześcijan z Karaibów. Teksty przygotowane przez nich zostały ostatecznie opracowane i zatwierdzone przez członków Międzynarodowego Komitetu mianowanego przez Komisję Wiara i Ustrój Światowej Rady Kościołów i Papieską Radę ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Po raz dwudziesty pierwszy polską wersję materiałów przygotował ekumeniczny zespół redakcyjny, powołany przez Komisję ds. Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej. Komisji współprzewodniczą: bp Jerzy Samiec (Kościół Ewangelicko-Augsburski) i bp Krzysztof Nitkiewicz (Kościół Rzymskokatolicki).
Karaibscy chrześcijanie wielu tradycji od wielu lat dostrzegają rękę Boga działającego na rzecz zakończenia niewolnictwa. Jest to jednoczące doświadczenie zbawczego działania Boga, które przynosi wolność. Z tego powodu „pieśń Mojżesza i Miriam” (Wj 15,1–21) uznano za najbardziej odpowiedni motyw na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2018. To pieśń triumfu nad uciskiem. Na tym motywie opiera się hymn „Prawica Boga”, napisany przez grupę roboczą Karaibskiej Konferencji Kościołów w sierpniu 1981 r. Pieśń stała się „hymnem” ruchu ekumenicznego na tym obszarze i została przetłumaczona na wiele języków.
„Prawica Boga”, która wyprowadziła ludzi z niewoli, dając nadzieję i odwagę Izraelitom, nadal przynosi nadzieję chrześcijanom na Karaibach. Świadcząc o tej wspólnej nadziei, Kościoły współpracują, aby służyć wszystkim ludom tego regionu, a szczególnie osobom najsłabszym i zaniedbywanym. Czynią to, posługując się słowami hymnu: „Prawica Boga sieje w naszej ziemi, sieje ziarna wolności, nadziei i miłości”.