Strona główna > > Nabożeństwo ekumeniczne > Nabożeństwo ekumeniczne

Nabożeństwo ekumeniczne

W najbliższą niedzielę Polskie Radio wyemituje kolejne nabożeństwo ekumeniczne, które Polska Rada Ekumeniczna przygotowała w związku z pandemią koronawirusa. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele Kościołów członkowskich PRE.

Nabożeństwo zostanie wyemitowane w niedzielę, 19 kwietnia, o godz. 18:00 na platformie internetowej programu II Polskiego Radia. Tego dnia Kościół Prawosławny obchodzi Wielkanoc, zaś Kościoły zachodnie pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nabożeństwo zostało nagrane w siedzibie Polskiej Rady Ekumenicznej w Warszawie.

W nabożeństwie czynny udział wzięli przedstawiciele Kościołów członkowskich PRE: ks. Michał Dmitruk (Kościół Prawosławny), dyrektor PRE ks. Grzegorz Giemza (Kościół Ewangelicko-Augsburski), prezes Synodu Ewa Jóźwiak (Kościół Ewangelicko-Reformowany), ks. Zbigniew Kamiński (Kościół Ewangelicko-Metodystyczny), kapłan Dominik Miller (Kościół Starokatolicki Mariawitów) i Ksawery Sroka (Kościół Chrześcijan Baptystów).

 

Nabożeństwa będzie można wysłuchać tutaj

Data emisji

2020-04-19

Godzina emisji

18:00

Nadawca

Platforma internetowa Polskiego Radia pr. II

Więcej audycji

Modlitwa w kamieniu

Data emisji

14 czerwca 2026

Godzina emisji

9:15

Nadawca

TVP Kultura
Czytaj więcej

PrzyStań nad Biblią odc.15: Mojżesz

Data emisji

14 czerwca 2026

Godzina emisji

9:00

Nadawca

TVP Kultura
Czytaj więcej

Liturgia

Data emisji

14 czerwca 2026

Godzina emisji

8:00

Nadawca

TVP Kultura
Czytaj więcej