Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Zmarł Krzysztof Górski

16 marca 2024

Zmarł redaktor Krzysztof Górski – radiowiec, wieloletni członek Redakcji Audycji Religijnych Polskiego Radia, autor wielu audycji ekumenicznych.

Krzysztof Górski był prawnikiem, dziennikarzem, wykładowcą akademickim, założyciel Centrum Historii Polskiej Radiofonii. Przez wiele lat był członkiem Redakcji Audycji Religijnych Polskiego Radia. Tworzył m.in. audycje ekumeniczne. W Polskim Radiu co tydzień nadawane są audycje „Pięć minut nad Biblią” i „Kościoły w Polsce i na świecie” tworzone we współpracy z Kościołami zrzeszonymi w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Ponadto retransmitowane są nabożeństwa tych Kościołów.

W 2007 r. Krzysztof Górski otrzymał Złoty Mikrofon „za zasługi w popularyzacji historii Polskiego Radia oraz dorobek dziennikarski ze szczególnym uwzględnieniem programów ekumenicznych”.

Krzysztof Górski zmarł 10 marca. Pogrzeb odbędzie się 22 marca o godz. 13:00 w kościele rzymskokatolickim św. Szczepana, ul. Narbutta 21 w Warszawie. Po mszy świętej Krzysztof Górski zostanie pochowany w grobie rodzinnym na Cmentarzu Prawosławnym przy ul. Wolskiej 138/140, w kwaterze katolickiej nr 73.