Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Zaproszenie na wydarzenia ekumeniczne w Lublinie

30 października 2018 Zaproszenie na wydarzenia ekumeniczne w Lublinie

W najbliższych dniach w Lublinie odbędą się trzy ekumeniczne wydarzenia: Ekumeniczne Nabożeństwo Muzyczne, konferencja naukowa „O niepodległości ekumenicznie – wyznawcy różnych Kościołów dla Rzeczpospolitej” oraz wieczór gier i zabaw dla dzieci i dorosłych „Ekumeniczne urodziny nie tylko Rzeczpospolitej ale też ks. dr. Marcina Lutra”.

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lublinie zaprasza w dniu Pamiątki Reformacji, 31 października, o godz. 17:00 na Ekumeniczne Nabożeństwo Muzyczne, które odbędzie się w kościele ewangelicko-augsburskim św. Trójcy w Lublinie. Podczas nabożeństwa wystąpią: Chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lublinie oraz duet: Adam Załęski (organy) i Renaldo Wójtowicz (altówka).

10 listopada o godz. 16:00 ta sama parafia zaprasza na wieczór gier i zabaw dla dzieci i dorosłych „Ekumeniczne urodziny nie tylko Rzeczpospolitej ale też ks. dr. Marcina Lutra”, który odbędzie się w sali parafialnej przy kościele ewangelicko-augsburskim w Lublinie (ul. Żołnierzy Niepodległej 10). Wystąpi amatorska grupa teatralna, śpiewane będą pieśni patriotyczne z towarzyszeniem lutni, przewidzianych jest wiele konkursów, zabaw i okolicznościowy tort.

Pobierz plakat

 

Natomiast od 5 do 6 listopada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się konferencja naukowa „O niepodległości ekumenicznie – wyznawcy różnych Kościołów dla Rzeczpospolitej”.

Pobierz program konferencji

 

Wydarzenia te odbywają się w ramach projektu „Stulecie niepodległości. Lublin – miasto zgody religijnej 2018”.

Zobacz też: www.ekumenizmlublin.pl