Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Wybrano nowego dyrektora PRE

18 lutego 2016

Grzegorz GiemzaKs. Grzegorz Giemza z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego został wybrany na nowego dyrektora Polskiej Rady Ekumenicznej. Zastąpi na tym stanowisku ks. Ireneusza Lukasa, który od kwietnia obejmie stanowisko sekretarza Światowej Federacji Luterańskiej ds. Europy.

Nowego dyrektora wybrało prezydium Polskiej Rady Ekumenicznej podczas posiedzenia, które się odbyło 18 lutego w siedzibie Rady w Warszawie. Ks. Ireneusz Lukas będzie pełnił funkcję dyrektora do 31 marca. Wkrótce zostanie ustalone, kiedy ks. Grzegorz Giemza obejmie stanowisko.

Ks. dr Grzegorz Giemza urodził się w 1969 r. W latach 1989–1993 studiował teologię ewangelicką w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. W 1994 r. został ordynowany na księdza w Kościele Ewangelicko-Augsburskim. Pracował jako wikariusz w warszawskiej parafii Św. Trójcy. Od 1996 r. jest Ogólnopolskim Duszpasterzem Ewangelizacyjno-Misyjnym, zaś od 1997 r. dyrektorem Centrum Misji i Ewangelizacji. W latach 2002–2015 był też Ogólnopolskim Duszpasterzem Młodzieży. Od 2011 r. pełni funkcję prezesa prezydium Stowarzyszenia Joannici Dzieło Pomocy. Zasiadał w Synodzie Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego czterech ostatnich kadencji. Od 2012 r. jest jego prezesem. W 2014 r. obronił doktorat w ChAT. Jest żonaty z Bożeną, mają troje dzieci.


fot. mk