Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

W Łodzi rusza Ekumeniczna Szkoła Biblijna

30 lipca 2019

Archidiecezja Łódzka Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Łódzki Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej otwierają Ekumeniczną Szkołę Biblijną. W ten sposób chcą zaprosić chrześcijan różnych wyznań do wspólnego pogłębiania wiedzy na temat Biblii i przeżywania jej przesłania.

„Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim pogłębienie życia chrześcijańskiego w świetle żywego Słowa Bożego, a także wprowadzenie w historię biblijną oraz egzegezę tekstu biblijnego” – czytamy na stronie internetowej tej ekumenicznej inicjatywy.

Rzymskokatolicki metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś opowiada, że pomysł utworzenia takiej szkoły zrodził się podczas Ekumenicznej Pielgrzymki do Ziemi Świętej w zeszłym roku. – Myślę, że wszyscy mieliśmy takie doświadczenie jedności w modlitwie wychodzącej ze Słowa. Już sam fakt, że mamy ekumeniczny przekład całego Pisma Świętego prowokuje do takich działań, żeby wspólnie Biblię czytać – podkreśla.

Proboszcz Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Łodzi i przewodniczący Łódzkiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej ks. Semko Koroza zaznacza, że to będzie nie tylko rzymskokatolicka, nie tylko protestancka i nie tylko prawosławna, ale ekumeniczna Szkoła Biblijna. – My już od dawna podchodzimy do takich wydarzeń ekumenicznych w sposób uczciwy i braterski. Dzielimy radość prowadzenia i uczestniczenia w tym wszystkim, co nazywamy ekumenizmem łódzkim. I to się udaje od dawna. Myślę, że to będzie dobre, chrześcijańskie studiowanie Pisma Świętego – mówi.

Zapisy do Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi rozpoczną się 1 września. W ramach jej programu od października do czerwca odbędzie się dziewięć zjazdów, najczęściej w pierwszą sobotę miesiąca. Wykładowcami będą bibliści i duchowni różnych wyznań chrześcijańskich. Pierwszy cykl wykładów w sposób szczególny będzie poświęcony Księdze Apokalipsy i zakończy się pielgrzymką ekumeniczną śladami Kościołów Apokalipsy.

Zobacz: szczegółowe informacje na temat Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi

 

Abp Grzegorz Ryś o Ekumenicznej Szkole Biblijnej w Łodzi

 

Ks. Semko Koroza o Ekumenicznej Szkole Biblijnej w Łodzi