Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Szkolenie radiowe w PRE

9 listopada 2017 Szkolenie radiowe w PRE

Szkolenie radiowe w PRE (fot. ks. Grzegorz Giemza)

 

W Warszawie odbyło się szkolenie radiowe dla przedstawicieli Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Mówiono m.in. o tym, jak powstają audycje religijne i jak pracować z mikrofonem.

Szkolenie miało miejsce 8 listopada w siedzibie Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE). Wzięli w nim udział członkowie komisji mediów Polskiej Rady Ekumenicznej, którzy są odpowiedzialni za audycje radiowe z ramienia własnych Kościołów, a także duchowni, w parafiach których odbędą się w najbliższym roku nagrania nabożeństw.

W spotkaniu uczestniczył dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński. Wyraził radość z obecności audycji różnych Kościołów na antenie radiowej i zachęcał do pokazywania w audycjach żywej, wierzącej wspólnoty kościelnej.

Szkolenie prowadzili red. Marcin Witan, szef Redakcji Audycji Religijnych, oraz Krzysztof Górski. Przybliżyli uwarunkowania radiowe podczas powstawania audycji religijnych, które są realizowane we współpracy z poszczególnymi Kościołami zrzeszonymi w PRE. O sprawach technicznych i pracy z mikrofonem mówił Paweł Miłoszewski z Działu Transmisji Polskiego Radia.

ej

 

Fotorelacja ze szkolenia (fot. ks. Grzegorz Giemza, Ewa Jóźwiak)