Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Światowy Dzień Modlitwy w Warszawie

4 marca 2017 Światowy Dzień Modlitwy w Warszawie

(fot. mk)

 

Jak co roku w pierwszy piątek marca obchodzony był Światowy Dzień Modlitwy. W tym roku liturgię do niego przygotowały chrześcijanki z Filipin, które na hasło przewodnie wybrały słowa: „Czy jestem wobec ciebie niesprawiedliwy?”. Bóg chce pokazać, że każdy człowiek jest dla niego cenny i ważny. Boża ekonomia jest inna niż ludzka – mówiła podczas nabożeństwa w Warszawie Joanna Kamińska.

Nabożeństwa ekumeniczne Światowego Dnia Modlitwy odbywały się na całym świecie, w tym w różnych miastach w Polsce. W Warszawie nabożeństwo odbyło się 3 marca w kaplicy metodystycznej. Zgromadziło ono kilkadziesiąt osób – kobiet i mężczyzn z różnych Kościołów. Prowadziła je przewodnicząca Komitetu Krajowego Światowego Dnia Modlitwy Joanna Kamińska z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, a poszczególne elementy liturgii odczytywały również kobiety z innych Kościołów. W liturgii zamieszczone były m.in. historie kobiet z Filipin, które muszą się mierzyć w niesprawiedliwością społeczną, wyzyskiem i przemocą.

Kazanie wygłosiła Joanna Kamińska. – Poprzez temat liturgii Światowego Dnia Modlitwy podnoszona jest nasza świadomość o różnych regionach świata – zauważyła. Bazując na przypowieści z ewangelii Mateusza o robotnikach w winnicy podkreślała, że Boża sprawiedliwość opiera się na miłosierdziu, a nie na ekonomicznym rachunku. – Bóg chce pokazać, że każdy człowiek jest dla niego cenny i ważny. Boża ekonomia jest inna niż ludzka – mówiła kaznodziejka.

Kolekta zebrana podczas nabożeństw Światowego Dnia Modlitwy w Polsce zostanie przekazana na działalność domu dla kobiet i dziewcząt w Manili.

mk

Czytaj:

 

Fotorelacja z nabożeństwa Światowego Dnia Modlitwy w Warszawie (fot. mk)