Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Światowy Dzień Modlitwy w Warszawie

2 marca 2019 Światowy Dzień Modlitwy w Warszawie

Nabożeństwo ŚDM 2019 w Warszawie (fot. mk)

 

Pod hasłem „Pójdźcie – oto wszystko gotowe” odbył się tegoroczny Światowy Dzień Modlitwy. Liturgię przygotowały chrześcijanki ze Słowenii. Nabożeństwa ekumeniczne odbyły się również w Polsce.

Światowy Dzień Modlitwy (zwany dawniej Światowym Dniem Modlitwy Kobiet) skupia wokół siebie chrześcijanki różnych wyznań. Jest to ruch ekumeniczny o ponad 120-letniej tradycji. Co roku w pierwszy piątek marca na całym świecie przedstawiciele różnych wyznań spotykają się na wspólnej modlitwie. Liturgię i inne materiały za każdym razem przygotowują chrześcijanki z innego kraju – w tym roku ze Słowenii.

Nabożeństwo Światowego Dnia Modlitwy według tej liturgii w Warszawie odbyło się 1 marca w dolnej świątyni katedry prawosławnej św. Marii Magdaleny. Wzięli w nim udział przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich. Rozważanie wygłosiła Dorota Balicka z Kościoła Prawosławnego. – Jezus pokazuje ubogich jako idealnych adresatów zbawienia – mówiła.

Nowa przewodnicząca Komitetu Krajowego Światowego Dnia Modlitwy Hanna Tranda poinformowała, że ofiary zebrane podczas nabożeństwa zostaną przekazane na rzecz pomocy kobietom i dziewczętom, które stały się ofiarami handlu ludźmi.

 

Zobacz też:

 

Fotorelacja z nabożeństwa ŚDM 2019 w Warszawie (fot. mk)