Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Spotkanie Komisji rządu i PRE

19 lipca 2019 Spotkanie Komisji rządu i PRE

fot. BIK

 

W Warszawie odbyło się Posiedzenie Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Polskiej Rady Ekumenicznej.

Spotkanie miało miejsce 11 lipca w siedzibie Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Poruszano tematy związane z funkcjonowaniem Kościołów w przestrzeni publicznej. Rozmawiano m.in. o kwestii awansu zawodowego katechetów w kontekście reformy systemu edukacji, obecności Kościołów członkowskich Polskiej Rady Ekumenicznej na antenie TVP i Polskiego Radia oraz uczestnictwie przedstawiciela PRE w Radzie Pożytku Publicznego.

Zadaniem Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i Polskiej Rady Ekumenicznej jest rozwiązywanie aktualnych problemów życia Kościołów oraz omawianie szeregu ważnych spraw dla rządu i Kościołów mniejszościowych w Polsce. Zgodę na utworzenie komisji wyraził premier Tadeusz Mazowiecki na spotkaniu z prezydium Polskiej Rady Ekumenicznej 12 listopada 1990 r. Działa ona na podstawie art. 16 ust. 2 ustawy z 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania.

 

Zobacz też: Komisja Wspólna Przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Polskiej Rady Ekumenicznej