Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Prawosławne relikwie w Polsce

23 sierpnia 2014 Prawosławne relikwie w Polsce

fot. mk


W prawosławnej katedrze metropolitalnej św. Marii Magdaleny miało miejsce nabożeństwo z udziałem przedstawicieli różnych Kościołów chrześcijańskich. Powodem były uroczystości związane z przybyciem do Polski relikwii Czcigodnego Świętego Krzyża i św. Równej Apostołom Marii Magdaleny.

Nabożeństwo odbyło się 16 sierpnia. Wzięli w nim udział prawosławni mnisi z monasteru Simonopetra na Górze Atos, w którym przechowywane są relikwie, polscy duchowni i wierni prawosławni, a także przedstawiciele innych Kościołów chrześcijańskich: abp Henryk Hoser, zwierzchnik rzymskokatolickiej diecezji warszawsko-praskiej, oraz bp Wiktor Wysoczański, zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego.

Relikwie przebywały w Polsce do 23 sierpnia. W tym czasie oprócz Warszawy gościły również w Bielsku Podlaskim, Kleszczelach, na Górze Grabarce, w Hajnówce, Słochach Annopolskich, Zwierkach, Białymstoku, Wrocławiu, Łodzi i Stanisławowie. Pielgrzymkę relikwii po prawosławnych diecezjach w Polsce zorganizowało Bractwo Świętych Równych Apostołom Cyryla i Metodego.

źródło: orthodox.pl