Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Polska Rada Ekumeniczna na Kirchentagu

12 czerwca 2023

Stoisko Polskiej Rady Ekumenicznej na Kirchentagu w Norymberdze (fot. Michał Karski)

 

Polska Rada Ekumeniczna była obecna na Kirchentagu w Norymberdze. Na stoisku PRE na targach możliwości można było porozmawiać o jej działalności i projektach, a także napić się etiopskiej kawy i zagrać w jengę.

Deutscher Evangelischer Kirchentag (Ewangelickie Dni Kościoła) odbywał się od 7 do 11 czerwca w Norymberdze. Był to czas spotkań, koncertów, nabożeństw i wielu debat o obecności i roli Kościoła i  chrześcijan we współczesnym świecie. Różnorodne Kościoły i organizacje chrześcijańskie, a także społeczne i polityczne prezentowały swoją działalność na targach możliwości.

Swoje stoisko miała również Polska Rada Ekumeniczna. Odwiedzający je uczestnicy Kirchentagu mogli się zapoznać z działalnością PRE oraz porozmawiać o jej projektach, m.in. na rzecz dialogu, pojednania, ekologii czy uchodźców, a także o sytuacji ekumenicznej w Polsce. Mieli też okazję napić się etiopskiej kawy i zagrać w jengę.

Przez trzy dni stoisko odwiedziło wiele osób z różnych stron świata: m.in. z Niemiec, Polski, Ukrainy, Indii. Dziękujemy za wszystkie rozmowy, pytania i opowieści. Harcerze z Mannheim ułożyli najwyższą wieżę jengi – 36 poziomów. Tuż za nimi była młodzież spod Bayreuth – 33 poziomy.

 

Zobacz też: Kirchentag

Deutsch

Fotorelacja z Kirchentagu w Norymberdze (fot. Michał Karski, PRE)