Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Nowy numer czasopisma ekumenicznego

8 lipca 2019 Nowy numer czasopisma ekumenicznego

Ukazał się tegoroczny numer „Studiów i Dokumentów Ekumenicznych” – czasopisma podejmującego tematykę ekumeniczną i religijną. Czytelnicy znajdą w nim m.in. materiały na temat Wspólnoty Kościołów Ewangelickich w Europie, Światowej Rady Kościołów, dialogu katolicko-zielonoświątkowego czy życia ekumenicznego w Polsce.

We wrześniu 2018 r. w Bazylei odbyło się 8. Zgromadzenie Ogólne Wspólnoty Kościołów Ewangelickich w Europie. W najnowszym numerze „Studiów i Dokumentów Ekumenicznych” można przeczytać artykuł o tej ekumenicznej organizacji, raport jej sekretarza generalnego, relację z obrad Zgromadzenia, a także przekład przyjętego tam dokumentu „Wspólnota kościelna”.

Ponadto w numerze znaleźć można artykuł o Ekumenicznym Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Warszawie, tekst raportu z szóstej fazy dialogu katolicko-zielonoświątkowego, relacje z działalności Światowej Rady Kościołów i wydarzeń ekumenicznych w Polsce, a także – jak zwykle – kronikę wydarzeń ekumenicznych, bibliografię ekumeniczną polskich czasopism oraz recenzje.

W 2019 r. wydawcą „Studiów i Dokumentów Ekumenicznych” została Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie, a nowym redaktorem naczelnym Jerzy Sojka. Zastąpił on na tym stanowisku Karola Karskiego, który pełnił tę funkcję od 1992 r. Jednocześnie czasopismo stało się rocznikiem. Najnowszy numer został przygotowany jeszcze przez poprzednią redakcję, ale wydany już przez ChAT.

Przypomnijmy, że dzięki staraniom poprzedniego wydawcy – Fundacji Ekumenicznej „Tolerancja” – wiosną tego roku została uruchomiona strona internetowa czasopisma www.ekumeniczne.pl. Udostępniono na niej wszystkie zeszyty „Studiów i Dokumentów Ekumenicznych” w plikach PDF (również najnowszy numer), spisy treści poszczególnych zeszytów, a także bibliografię czasopisma, zawierającą wykaz wszystkich publikowanych tekstów uporządkowanych tematycznie.

 

Spis treści numeru 84/2019 „Studiów i Dokumentów Ekumenicznych”:

Do czytelników

Artykuły

Sprawozdania i dokumenty

Kronika

Bibliografia

Recenzje

__________________________

Czytaj: numer 84/2019 „Studiów i Dokumentów Ekumenicznych”