Kościoły muszą chronić ludzi, a nie siebie
W Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja ekumeniczna „Ochrona przed przemocą… Czytaj więcej
Spotkanie miało miejsce 23 listopada w stołecznej Parafii Rzymskokatolickiej p.w. bł. Alojzego Orione. Jego współorganizatorami, obok Stowarzyszenia EFFATHA, byli miejscowa parafia oraz Warszawski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej. Głównym tematem uroczystości było wspomnienie zmarłych ekumenistów oraz członków Stowarzyszenia EFFATHA. Za motyw przewodni spotkania obrano słowa „Odeszli, ale są blisko z nami”.
Modlitwie przewodniczył ks. Ireneusz Lukas, dyrektor biura Polskiej Rady Ekumenicznej. Podczas spotkania byli wspominani m.in. abp Miron (Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego), ks. Adam Pilch (Kościół Ewangelicko-Augsburski), ks. prałat Roman Indrzejczyk, bp Władysław Miziołek (Kościół Rzymskokatolicki), ks. Zdzisław Pawlik (Kościół Chrześcijan Baptystów). Wygłoszony też został Apel Pamięci zmarłych ekumenistów, członków i przyjaciół Stowarzyszenia EFFATHA. Wspomnienie o nich przekazała prezes Stowarzyszenia Danuta Baszkowska.
Na koniec wspólnej modlitwy o pojednanie i pokój zgromadzeni podzielili się chlebem, składając sobie przy tym życzenia „Chleba i miłości”. Po zakończeniu wszyscy goście udali się na wspólną agapę. Tam jeszcze raz – nieformalnie, w gronie przyjaciół i bliskich osób – wspominano zmarłych ekumenistów.
W Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja ekumeniczna „Ochrona przed przemocą… Czytaj więcej
W czerwcu chrześcijanie różnych wyznań obchodzą święto narodzenia Jana Chrzciciela… Czytaj więcej
Wiara w Trójcę Świętą jest jednym z podstawowych dogmatów chrześcijańskich.… Czytaj więcej