Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Międzyreligijna modlitwa o pokój

29 października 2020 Międzyreligijna modlitwa o pokój

Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej bp Jerzy Samiec podczas modlitwy o pokój

 

W rocznicę międzyreligijnego spotkania w Asyżu przedstawiciele różnych wyznań i religii w Polsce nagrali swoje krótkie refleksje i modlitwy o pokój, a także odczytali Psalm 62.

27 października przypada rocznica spotkania międzyreligijnego w Asyżu, które odbyło się w 1986 r. z inicjatywy papieża Jana Pawła II. W związku z tym w Warszawie co roku odbywa się modlitwa o pokój z udziałem przedstawicieli różnych wyznań i religii.

W tym roku wydarzenie miało się odbyć w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (ChAT). Jednak ze względu na pandemię COVID-19 osoby mające wziąć udział w tym przedsięwzięciu nagrały swoje krótkie wystąpienia. Dołączono do nich wspólne odczytanie Psalmu 62.

W nagraniu wzięli udział: rektor ChAT abp prof. Jerzy (Pańkowski) z Kościoła Prawosławnego, naczelny rabin Polski Michael Schudrich, ks. Doroteusz Sawicki z Kościoła Prawosławnego, kard. Kazimierz Nycz z Kościoła Rzymskokatolickiego, mufti Ligi Muzułmańskiej w Polsce Nedal Abu Tabaq, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej bp Jerzy Samiec z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, ks. Marian Madziar z Kościoła Polskokatolickiego oraz Magdalena Wolnik ze Wspólnoty Sant’Egidio.