Konferencja o nauce religii wobec wyzwań edukacji obywatelskiej
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Metodycznej połączonej z XI… Czytaj więcej
Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na międzynarodową konferencję „Wyzwania ekologiczne i pandemiczne: między egoizmem a solidarnością”. Ma ona być krokiem w stronę budowania wspólnotowego rozwiązywania kwestii klimatycznej i przeciwdziałania skutkom pandemii.
Konferencja odbędzie się online 16 listopada w godzinach 11:00–15:00. Do udziału zaproszeni zostali eksperci mający wpływ na kierunek dyskursu dotyczącego reform społecznych i politycznych w Europie, a równocześnie proponujący konkretne rozwiązania związane ze zwiększaniem indywidualnej i wspólnotowej odpowiedzialności.
Organizatorami konferencji są Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Fundacja Konrada Adenauera przedstawicielstwo w Polsce we współpracy ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska. Konferencja odbędzie się online – transmisja będzie dostępna m.in. na stronie centrumjp2.pl, a wystąpienia będą tłumaczone symultanicznie na język angielski i polski.
Więcej o konferencji i jej program tutaj
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Metodycznej połączonej z XI… Czytaj więcej
W wieku 92 lat zmarł Jan Turnau, rzymskokatolicki dziennikarz i… Czytaj więcej
W tym roku mija 60 lat od ogłoszenia Memorandum Wschodniego… Czytaj więcej