Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Kampania przeciw niewolnictwu

10 kwietnia 2012

Pod hasłem „Otwórzcie oczy!” Komisja Kościołów ds. Migrantów w Europie wraz z organizacjami partnerskimi zainaugurowały kampanię przeciwko współczesnemu niewolnictwu. Na potrzeby akcji przygotowano serię spotów wideo poruszających ten problem.

Jak podkreślają twórcy kampanii, każdego dnia dziesiątki tysięcy ludzi jest zmuszanych do niewolniczej pracy w Europie. Najczęściej taki proceder ma miejsce w budownictwie, rolnictwie oraz pomocy domowej.

Kampania „Otwórzcie oczy!” chce uwrażliwić obywateli Unii Europejskiej na ten problem i zachęcić ich do pomocy w wykrywaniu handlu ludźmi i niewolniczej pracy. W tym celu przygotowano serię spotów wideo ukazujących problem.

W krótkich filmach przedstawiono najczęstsze metody zmuszania ludzi do pracy: obietnica łatwego zarobku zagranicą, zabieranie paszportów po przyjeździe, odcięcie kontaktu z bliskimi, zastraszanie. „To się może dziać bliżej niż sobie wyobrażasz” – przestrzegają spoty. Filmy zostały przygotowane w czterech wersjach językowych: angielskiej, hiszpańskiej, rumuńskiej i włoskiej.

Komisja Kościołów ds. Migrantów w Europie jest częścią Konferencji Kościołów Europejskich. Zajmuje się problematyką migracji, ochrony godności wszystkich ludzi oraz promowaniem inkluzywnej polityki względem migrantów, uchodźców i mniejszości etnicznych zarówno na poziomie europejskim jak i krajowym.

______________________

Zobacz: