Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Iga Zalisz nową dyrektor Towarzystwa Biblijnego

27 listopada 2019

Komitet Krajowy Towarzystwa Biblijnego w Polsce po wyborze Igi Zalisz na dyrektor tej instytucji (fot. TB)

Towarzystwo Biblijne w Polsce od stycznia będzie miało nową dyrektor generalną. Na stanowisko to została wybrana Iga Zalisz, która od blisko dwudziestu lat pracuje w tej ekumenicznej instytucji i zajmowała się wieloma projektami związanymi z tłumaczeniem, wydawaniem i rozpowszechnieniem Biblii.

Z końcem roku na emeryturę przechodzi dotychczasowa dyrektor Towarzystwa Biblijnego w Polsce (TB) – Małgorzata Platajs. W związku z tym obradujący 27 listopada w Warszawie Komitet Krajowy tej instytucji wybrał nowego dyrektora. O stanowisko to ubiegały się dwie osoby: biblista i współpracownik TB m.in. w zakresie przygotowania ekumenicznego przekładu Biblii Jerzy Betlejko z Kościoła Prawosławnego oraz wieloletni pracownik TB Iga Zalisz z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Komitet Krajowy jednogłośnie wybrał Igę Zalisz. Nowa dyrektor stanowisko obejmie 1 stycznia 2020 r.

Towarzystwo Biblijne w Polsce jest chrześcijańską organizacją międzywyznaniową, zajmującą się tłumaczeniem, wydawaniem i rozpowszechnianiem Biblii. Istnieje od 1816 r. Jej członkami jest jedenaście Kościołów, reprezentujących wszystkie tradycje chrześcijańskie w Polsce. Towarzystwo Biblijne jest też członkiem stowarzyszonym Polskiej Rady Ekumenicznej. Komitet Krajowy jest najwyższym organem Towarzystwa Biblijnego. W jego skład wchodzą delegaci Kościołów członkowskich oraz dyrektor generalny Towarzystwa.

mk

 

Zobacz też: Towarzystwo Biblijne w Polsce