Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Ekumeniczna pomoc na rzecz uchodźców

18 stycznia 2018 Ekumeniczna pomoc na rzecz uchodźców

fot. Antriksh Kumar / pixabay

 

Komisja ds. Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej zwraca się z prośbą o zebranie ofiar podczas nabożeństw ekumenicznych odbywających się w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2018 na rzecz pracy z uchodźcami.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

Komisja ds. Dialogu Konferencji Episkopatu Polski (KEP) i Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE) zwraca się z prośbą, aby ofiary zebrane podczas tych nabożeństw ekumenicznych zostały przekazane na rzecz pracy z uchodźcami. Wpłaty można dokonywać na konto Polskiej Rady Ekumenicznej:

mBank SA
nr konta: 42 1140 1010 0000 5437 0700 1001
w tytule przelewu proszę wpisać: „Ofiary z TMoJCh 2018”

To już nie pierwsza inicjatywa ekumeniczna związana ze sprawą uchodźczą. Podczas dwóch poprzednich edycji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan Komisja ds. Dialogu KEP i PRE również apelowała, aby zebrane ofiary podczas ekumenicznych nabożeństw przekazywać na rzecz uchodźców. W 2016 r. Kościoły zrzeszone w PRE i Kościół Rzymskokatolicki ogłosiły wspólne przesłanie w sprawie uchodźców. „Zadaniem Kościołów jest wychowywanie serc, które przez konkretne czyny miłosierdzia przyjdą z pomocą cierpiącym, tym, którzy uciekają przed wojną, prześladowaniami i śmiercią. Tego rodzaju stosunek chrześcijan do innych ludzi od początku istnienia Kościoła był ich znakiem szczególnym” – czytamy w przesłaniu.

mk

Czytaj: