Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Ekumeniczna obecność podczas wizyty papieża

3 sierpnia 2016 Ekumeniczna obecność podczas wizyty papieża

Przedstawiciele Kościołów zrzeszonych w PRE podczas wizyty papieża w Brzezince (fot. PRE)


Z okazji Światowych Dni Młodzieży w Polsce papież Franciszek odwiedził m.in. Kraków, Częstochowę i Oświęcim. W niektórych uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej.

Światowe Dni Młodzieży odbywały się od 26 do 31 lipca w Krakowie. W związku z tym wydarzeniem od 27 do 31 lipca w Polsce przebywał papież Franciszek. Zwierzchnik Kościoła Rzymskokatolickiego wziął udział m.in. w spotkaniach w Krakowie, mszy z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski w Częstochowie, spotkaniach i mszach z młodzieżą na krakowskich Błoniach i w Brzegach, a także odwiedził były nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Podczas wizyty papieża nie odbyło się wprawdzie żadne spotkanie z przedstawicielami Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej, ale podczas uroczystości w Krakowie, Częstochowie i Oświęcimiu obecni byli reprezentanci wszystkich Kościołów członkowskich PRE, w tym członkowie prezydium: bp M. Karol Babi z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, bp Marek Izdebski z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego i ks. sup. Andrzej Malicki z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, a także dyrektor PRE ks. Grzegorz Giemza.

(fot. PRE)