Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Ekumeniczna modlitwa w Pałacu Prezydenckim

28 stycznia 2009

W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan prezydent Lech Kaczyński spotkał się z przedstawicielami Kościołów chrześcijańskich w Polsce.

Spotkanie odbyło się 22 stycznia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Zgromadzonych powitał prezydencki kapelan ks. Roman Indrzejczyk. Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa w Kaplicy Prezydenckiej, a uczestniczyli w niej przedstawiciele Towarzystwa Biblijnego w Polsce, Stowarzyszenia Pokoju i Pojednania „Effatha”, rzymskokatolickiej Archidiecezji Warszawskiej oraz Diecezji Warszawsko-Praskiej, Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej, w której skład wchodzą obecnie: Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Ewangelicko-Reformowany, Kościół Polskokatolicki, Kościół Starokatolicki Mariawitów oraz Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny.

Prezydent przybył do Kaplicy wraz z Małżonką oraz Szefem Kancelarii Prezydenta RP Piotrem Kownackim.

Po modlitwie Lech Kaczyński w krótkim wystąpieniu w Sali Obrazowej podkreślił, że tożsamość religijna człowieka jest bardzo istotnym elementem jego osobowości. Dominacja katolicyzmu nie oznacza, że Polska nie jest krajem wielu wyznań – i to nie tylko chrześcijańskich. – Łączy nas wspólne dobro – powiedział Prezydent, zwracając uwagę, że owym dobrem jest nie tylko Rzeczpospolita, ale również pokój na świecie.

Lech Kaczyński życzył zgromadzonym wytrwałości w kontynuowaniu pracy nad jednoczeniem chrześcijan. Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej abp Jeremiasz z Kościoła Prawosławnego wyraził wdzięczność za zorganizowanie spotkania już po raz trzeci i za to, że obecność różnych Kościołów w Polsce jest zauważana.

źródło: prezydent.pl

fot. KPRP

Poniżej fotorelacja ze spotkania (fot. KPRP)