Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Dołącz do akcji „Buty”!

14 września 2020

Zdjęcie jednej z polskich uczestniczek akcji „Buty”

W ramach 1. Wirtualnej Pielgrzymki Ekumenicznej dla Sprawiedliwości Klimatycznej trwa akcja „Buty”. To okazja do zademonstrowania swojego poparcia dla idei sprawiedliwości klimatycznej. Do akcji przyłączyło się już wiele osób z różnych krajów europejskich, w tym z Polski. Zachęcamy do udziału.

Już od pięciu lat Ekumeniczne Pielgrzymki dla Sprawiedliwości Klimatycznej odwiedzają kolejne szczyty klimatyczne ONZ (COP), by zademonstrować swoje poparcie dla działań na rzecz ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 nie odbędzie się szczyt klimatyczny ani tradycyjna pielgrzymka. Jej organizatorzy proponują jednak działania w internecie: webinaria podejmujące problematykę ekologiczną oraz akcję „Buty”.

Akcja „Buty” jest skierowana do wszystkich, którym bliska jest idea sprawiedliwości klimatycznej. Każdy, kto chce zademonstrować swoje poparcie dla tej idei, może zrobić zdjęcie swoich butów, podać kod i nazwę swojej miejscowości i przesłać na adres buty@pre.pl. Do zdjęcia można dołączyć swoje oświadczenie na temat sprawiedliwości klimatycznej (tekst lub wideo). Zdjęcia i oświadczenia będą publikowane na stronach internetowych i w mediach społecznościowych pielgrzymki.

Akcja trwa od początku września. Spłynęło już sporo zdjęć, w tym kilka z Polski. Zachęcamy do udziału! Polska Rada Ekumeniczna jest jednym ze współorganizatorów Ekumenicznej Pielgrzymki dla Sprawiedliwości Klimatycznej.

 

Zobacz też:

 

Galeria zdjęć polskich uczestników akcji „Buty”