Strona główna > Aktualności > Debata o wychowaniu do dialogu

23 kwietnia 2021

Debata o wychowaniu do dialogu

W ramach programu „Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie” odbędzie się online debata pt. „Wychowanie do dialogu”. W spotkaniu udział wezmą dr Małgorzata Łysiak, dr Joanna Koleff-Pracka i bp prof. Marcin Hintz.

Debata odbędzie się 28 kwietnia o godz. 19:00. O wychowaniu do dialogu rozmawiać będą: dr Małgorzata Łysiak – psycholożka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dr Joanna Koleff-Pracka – pedagożka i teolożka z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz bp prof. Marcin Hintz – teolog i etyk, również z ChAT. Dyskusję poprowadzi ks. Grzegorz Brudny, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lublinie.

Wydarzenie będzie transmitowane online na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/lublinekumeniczny oraz na YouTube.

To i kolejne comiesięczne spotkania są formą przygotowania II Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego „Jerozolima i Lublin – miasta dialogu”, który odbędzie się w Jerozolimie od 23 do 25 listopada. Polska Rada Ekumeniczna jest partnerem programu „Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie”.

 

Zobacz też: Ekumeniczny Lublin

 

Czytaj więcej

Wizyta delegacji EKD w Polsce

Polskę odwiedziła delegacja Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech, na czele… Czytaj więcej

Kia orana! – Światowy Dzień Modlitwy 2025

W kilkunastu miejscowościach w Polsce odbyły się nabożeństwa Światowego Dnia… Czytaj więcej

Wielki post (czas pasyjny) w Kościołach Polskiej Rady Ekumenicznej

Rozpoczyna się jeden z najważniejszych okresów w życiu różnych Kościołów… Czytaj więcej