Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Bp Mieczysław Cieślar nie żyje

19 kwietnia 2010

W niedzielę, 18 kwietnia, w wypadku samochodowym w Rogowie pod Łodzią zginął bp Mieczysław Cieślar, zwierzchnik diecezji warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

W minioną sobotę, 17 kwietnia, bp Mieczysław Cieślar uczestniczył w Warszawie na pl. Piłsudskiego w centralnych uroczystościach żałobnych po katastrofie pod Smoleńskiem. W niedzielę odprawił wraz z ks. Marcinem Kotasem nabożeństwo w warszawskiej parafii ewangelicko-augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego, której proboszczem był tragicznie zmarły pod Smoleńskiem ks. Adam Pilch. Do śmiertelnego wypadku samochodowego doszło, gdy późno wieczorem wracał do domu w Łodzi.

Bp Mieczysław Cieślar miał 60 lat. Ordynowany na duchownego został w 1973 r. Przez wiele lat był proboszczem parafii luterańskiej w Pabianicach, a następnie w Łodzi. W 1996 r. został biskupem diecezji warszawskiej. Od 2001 r. był też zastępcą biskupa Kościoła. Pracował w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie – zajmował się teologią i egzegezą Nowego Testamentu oraz teologią systematyczną. Jako reprezentant Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego zasiadał w Komitecie Krajowym Towarzystwa Biblijnego w Polsce. Z ramienia swojego Kościoła od 2003 r. był współprzewodniczącym Komisji Luterańsko-Rzymskokatolickiej. Pozostawił żonę i dwoje dzieci.

Pogrzeb bp. Mieczysława Cieślara odbędzie się w najbliższy piątek, 23 kwietnia, o godz. 12:00 w kościele Św. Mateusza w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 283, a następnie na cmentarzu przy ulicy Ogrodowej.

fot. luteranie.pl