Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

21 września – Dzień Modlitwy o Pokój

20 września 2010

Światowa Rada Kościołów zachęca chrześcijan i Kościoły na całym świecie do aktywnego uczestniczenia w Międzynarodowym Dniu Modlitwy o Pokój. W tym roku szczególna uwaga poświęcona będzie projektom pokojowym w Afryce.

Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój jest co roku obchodzony 21 września – tego samego dnia, co Międzynarodowy Dzień Pokoju ONZ. Stanowi on również element Dekady Przezwyciężania Przemocy – projektu Światowej Rady Kościołów (ŚRK) prowadzonego w latach 2001-2010. ŚRK zachęca w ten sposób chrześcijan i Kościoły na całym świecie do modlitwy o pokój oraz do wspólnych działań na rzecz eliminowania przemocy.

W Afryce, gdzie miliony ludzi padło ofiarami wojen i konfliktów etnicznych, Kościoły i środowiska ekumeniczne prowadzą szereg projektów mających na celu zagojenie ran i pojednanie zwaśnionych grup. Tego rodzaju działania są prowadzone m.in. w Ugandzie, Ghanie, Nigerii i Tanzanii.

ŚRK zaprasza Kościoły członkowskie na całym świecie do organizacji 21 września lub w najbliższą niedzielę modlitwy o pokój. Na stronie internetowej Dekady Przezwyciężania Przemocy można znaleźć teksty modlitw przygotowanych na tegoroczny Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój (są one dostępne w językach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim).
mk

cofnij