Strona główna Polskiej Rady EkumenicznejPRE
Gościnny Kościół

Polska Rada Ekumeniczna

Gościnny Kościół

Zapraszamy na Ekumeniczne Forum Katechetyczne

Zapraszamy na Ekumeniczne Forum Katechetyczne

Serdecznie zapraszamy do udziału w X Ekumenicznym Forum Katechetycznym na temat „Aktualne wyzwania organizacji i nauczania religii z uwzględnieniem dzieci ze środowisk migracyjnych”. Będzie to okazja do dyskusji przedstawicieli nauki, szkoły, ministerstwa edukacji, organizacji pozarządowych i Kościołów.

Konferencja odbędzie się 24 maja o godzinie 10:30 w auli Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie przy ul. Broniewskiego 48. Będzie prowadzona w formie hybrydowej, co daje możliwość udziału w niej online.

Komisja Wychowania Chrześcijańskiego Polskiej Rady Ekumenicznej po raz kolejny organizuje Ekumeniczne Forum Katechetyczne, tworząc przestrzeń do nauki i wymiany doświadczeń dla katechetów i osób interesujących się tematyką katechezy. W obliczu planowanych przez polski rząd zmian w systemie organizacji katechezy w szkołach tematem X Ekumenicznego Forum Katechetycznego są „Aktualne wyzwania organizacji i nauczania religii z uwzględnieniem dzieci ze środowisk migracyjnych”.

Podczas forum obecni będą nauczyciele akademiccy, prawnik, dyrektor szkoły, przedstawiciele Kościołów Polskiej Rady Ekumenicznej, organizacji pozarządowych, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konferencję organizuje Polska Rada Ekumeniczna w ramach projektu Gościnny Kościół. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie.

 

Pobierz: program konferencji

 

Aby wziąć udział w konferencji, proszę zarejestrować się tutaj