Strona główna Polskiej Rady EkumenicznejPRE
Gościnny Kościół

Polska Rada Ekumeniczna

Gościnny Kościół

Piknik z okazji Światowego Dnia Uchodźcy

Piknik z okazji Światowego Dnia Uchodźcy

Stoisko Polskiej Rady Ekumenicznej podczas pikniku „Dobrze Cię widzieć” (fot. PRE)

 

Z okazji Światowego Dnia Uchodźcy w Warszawie odbył się piknik „Dobrze Cię widzieć”. W jego programie znalazło się szereg wydarzeń: warsztaty, prezentacje, występy zespołów artystycznych. Około 20 organizacji pomagających uchodźcom prowadziło stoiska, na których prezentowało swoją działalność. Wśród nich było też stoisko Polskiej Rady Ekumenicznej.

Piknik odbył się 24 czerwca w Warszawie i został zorganizowany przez Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie we współpracy z Międzynarodową Organizacją ds. Migracji (IOM Poland) i Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR Polska). Został poświęcony uchodźcom przebywającym w Warszawie.

Podczas imprezy swoje stoiska prowadziło około 20 organizacji, które pomagają uchodźcom. Prezentowały one swoją ofertę pomocową dla uchodźców, ale także różnorodne zajęcia dla dzieci i dorosłych, m.in. malowanie twarzy, zajęcia sportowe, zabawy z animatorami.

Polska Rada Ekumeniczna w ramach projektu Gościnny Kościół także zaprezentowała swoją działalność podczas pikniku. Na stoisku można było porozmawiać o jej działaniach, napić się etiopskiej kawy i zagrać w jengę.

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem. W czasie kilku godzin można było spotkać setki uchodźców z różnych krajów. Największą grupę stanowili Ukraińcy.