Strona główna Polskiej Rady EkumenicznejPRE
Gościnny Kościół

Polska Rada Ekumeniczna

Gościnny Kościół

Materiały

 

Przesłanie Kościołów w Polsce w sprawie uchodźców

„Zadaniem Kościołów jest wychowywanie serc, które przez konkretne czyny miłosierdzia przyjdą z pomocą cierpiącym, tym, którzy uciekają przed wojną, prześladowaniami i śmiercią. Tego rodzaju stosunek chrześcijan do innych ludzi od początku istnienia Kościoła był ich znakiem szczególnym” – napisali w „Przesłaniu Kościołów w Polsce w sprawie uchodźców” przedstawiciele Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej i Konferencji Episkopatu Polski.

czytaj więcej

 

Swój i obcy

Czy migracja na masową skalę jest czymś nowym w Europie i na świecie? Czy przeżywamy kryzys migracyjny czy kryzys Europy? Kto jest uchodźcą, migrantem, a kto już nim nie jest? Jak na nową sytuację demograficzno-kulturową reagują poszczególne Kościoły? Polska Rada Ekumeniczna prezentuje materiały z konferencji „Swój i obcy w kontekście współczesnego kryzysu migracyjnego. Doświadczenia i zadania Kościołów i społeczeństwa”.

czytaj więcej

 

Gościnny Kościół – reportaż telewizyjny

Program Redakcji Audycji Ekumenicznych TVP opowiada o projekcie „Gościnny Kościół”. W programie wypowiadają się osoby zaangażowane w „Gościnny Kościół”: koordynator projektu Essayas Techane, dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej ks. Grzegorz Giemza, nauczycielka języka polskiego Joanna Dudek-Ławecka, wykładowczyni Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej dr Joanna Kluczyńska, a także sami migranci i uchodźcy.

Program można obejrzeć tutaj

Kalendarz wydarzeń