Strona główna Polskiej Rady EkumenicznejPRE
Pojednanie w Europie

Polska Rada Ekumeniczna

Pojednanie w Europie

Najbliższa konferencja

(fot. mk)

W ramach projektu „Pojednanie w Europie – zadanie Kościołów na Ukrainie, Białorusi, w Polsce i w Niemczech” serdecznie zapraszamy na konferencję online „Młodzież w procesach pojednania w Europie – rola i zadania”.

Polska Rada Ekumeniczna od wielu lat koordynuje projekt „Pojednanie w Europie – zadanie Kościołów na Ukrainie, Białorusi, w Polsce i w Niemczech”. W jego ramach odbyło się do tej pory wiele konferencji tematycznych, spotkań, wyjazdów studyjnych. Ich celem było budowanie wzajemnego zrozumienia i dobrej współpracy ekumenicznej ponad wszelkimi podziałami wyznaniowymi, kulturowymi i narodowymi. Szczególną wartością projektu realizowanego ponad granicami Unii Europejskiej jest nie tylko jego ekumeniczny, ale także międzynarodowy charakter.

W tym roku zapraszamy na konferencję na temat „Młodzież w procesach pojednania w Europie – rola i zadania”. Podczas tego spotkania chcemy zwrócić uwagę na młodzież oraz pomyśleć nad możliwościami i perspektywami rozwoju projektu „Pojednanie w Europie” z udziałem młodego pokolenia z Niemiec, Polski, Ukrainy i Białorusi.

Konferencja odbędzie się online na platformie Zoom 26 maja w godz. 10:00–15:45.

Serdecznie zapraszamy do udziału oraz prosimy o przekazanie informacji o konferencji do zainteresowanych.

Zgłoszenie uczestnictwa w konferencji prosimy przesyłać do 25 maja.

Formularz zgłoszeniowy:  https://forms.gle/UmL48xiqaR1DmFE67

Konferencja odbędzie się w 3 językach – polskim, niemieckim i rosyjskim. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

 

program konferencji