Pokaż wyszukiwarkę
Select language:

Tydzień Modlitw ma swój serwis w internecie

14 grudnia 2010

W ramach serwisu internetowego Polskiej Rady Ekumenicznej ekumenia.pl powstał specjalny serwis poświęcony Tygodniowi Modlitw o Jedność Chrześcijan. To pierwszy w polskim internecie tak obszerny zbiór informacji i materiałów na temat tej corocznej inicjatywy ekumenicznej.

Odbywający się co roku między 18 a 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Jego historia ma już ponad sto lat, od blisko pięćdziesięciu jest przygotowywany wspólnie przez Światową Radę Kościołów i Kościół Rzymskokatolicki. W Polsce od 1998 r. broszurę z materiałami na Tydzień Modlitw razem przygotowują Polska Rada Ekumeniczna oraz Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski.

W polskim internecie nie było dotychczas serwisu gromadzącego szersze materiały dotyczące Tygodnia Modlitw. Serwis internetowy Polskiej Rady Ekumenicznej od dwóch lat publikował w styczniu harmonogramy nabożeństw ekumenicznych i fragmenty broszury z materiałami. Teraz w jego ramach powstał kompleksowy serwis, zawierający informacje o idei, historii i przebiegu Tygodnia Modlitw, a także archiwalne i najnowsze materiały z kolejnych broszur. Redakcja serwisu internetowego Polskiej Rady Ekumenicznej planuje sukcesywnie rozbudowywać serwis o Tygodniu Modlitw.

W marcu w ramach serwisu internetowego Polskiej Rady Ekumenicznej powstał podobny serwis na temat Światowego Dnia Modlitwy.

___________________

Serwis dotyczący Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan można znaleźć w zakładce „Projekty i inicjatywy” lub klikając tutaj.

Serwis dotyczący Światowego Dnia Modlitwy można znaleźć w zakładce „Komisje / Komisja kobiet” lub klikając tutaj.

fot. mk