Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Święto Biblii w Warszawie

19 maja 2013

Warszawskie Ekumeniczne Swieto Biblii 2013 (fot. Michal Karski)Już po raz szósty odbyło się Warszawskie Ekumeniczne Święto Biblii – plenerowy koncert, organizowany co roku przez Towarzystwo Biblijne w Polsce w celu promowania czytelnictwa Biblii.

Tegoroczne Święto Biblii miało miejsce 18 maja na placu przed warszawskim kościołem baptystów. Jak co roku zgromadziło świeckich i duchownych z różnych Kościołów chrześcijańskich. W programie imprezy znalazły się występy muzyczne, czytania tekstów biblijnych oraz konkurs biblijny z nagrodami. Na placu stanął też namiot Towarzystwa Biblijnego, gdzie każdy mógł dowiedzieć się o działalności tej instytucji, a także zakupić Biblię i literaturę biblijną.

W części muzycznej Święta Biblii wystąpili: solista Warszawskiej Opery Kameralnej Dariusz Górski, Schola Dziecięca z Parafii Rzymskokatolickiej św. Andrzeja, Chór Białostocko-Warszawski Kościoła Chrześcijan Baptystów, a także Selamawit Yetemegn i Izajasz Techane Mesfin, którzy zaprezentowali pieśni z Etiopii. Izajasz Techane Mesfin pracuje w Polskiej Radzie Ekumenicznej w ramach projektu „Opieka nad byłymi więźniami obozów koncentracyjnych w Warszawie”.

Warszawskie Ekumeniczne Święto Biblii jest organizowane w stolicy od 2008 r. przez Towarzystwo Biblijne w Polsce. Pierwsze trzy edycje miały miejsce na placu Zamkowym, kolejne dwie na placu Małachowskiego przy kościele luterańskim Św. Trójcy. Impreza odbywa się w ramach Ekumenicznych Dni Biblijnych obchodzonych co roku w maju.

mk

Na zdjęciu: występ Selamawit Yetemegn i Izajasza Techane Mesfina podczas Warszawskiego Ekumenicznego Święta Biblii (fot. Michał Karski)

________________

Zobacz też: Towarzystwo Biblijne w Polsce