Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Światowy Dzień Modlitwy 2022

15 lutego 2022

Obraz Angie Fox z Anglii przygotowany na Światowy Dzień Modlitwy 2022

Jak co roku w pierwszy piątek marca będzie obchodzony Światowy Dzień Modlitwy. W tym roku liturgię do niego przygotowały chrześcijanki z Anglii, Irlandii Północnej i Walii, które na hasło przewodnie wybrały słowa: „Bóg ma dla nas plan”.

Światowy Dzień Modlitwy (zwany dawniej Światowym Dniem Modlitwy Kobiet) skupia wokół siebie chrześcijanki różnych wyznań. Jest to ekumeniczna inicjatywa o ponad 130-letniej tradycji. Co roku w pierwszy piątek marca na całym świecie przedstawicielki i przedstawiciele różnych wyznań spotykają się na wspólnej modlitwie. Liturgię i inne materiały za każdym razem przygotowują chrześcijanki z innego kraju – w tym roku z Anglii, Irlandii Północnej i Walii. Nabożeństwa ŚDM będą się także odbywać w Polsce.

„Apelujemy, aby wszystkie polskie środowiska chrześcijańskie włączyły się do wspólnej modlitwy według liturgii przygotowanej przez chrześcijanki z Anglii, Walii i Irlandii Północnej. Zwracamy się z prośbą o to, aby wszędzie – gdzie jest to możliwe – zorganizować w pierwszy piątek marca nabożeństwa lub spotkania modlitewne, a także spotkania informacyjne o krajach autorek liturgii, ich historii i współczesności” – napisała w swym liście do środowisk ekumenicznych w Polsce Hanna Tranda, przewodnicząca Komitetu Krajowego Światowego Dnia Modlitwy.

Komitet chce przekazać ofiary zebrane podczas nabożeństw tegorocznego ŚDM na rzecz pomocy kobietom, które w Anglii, Irlandii Północnej i Walii czują się wykluczone ze społeczeństwa.

 

Więcej: