Pokaż wyszukiwarkę
Select language:

Spotkanie przewodniczących komisji PRE

9 listopada 2022

Uczestnicy spotkania przewodniczących komisji Polskiej Rady Ekumenicznej z przedstawicielami zarządu i biura PRE (fot. mk)

 

W Warszawie odbyło się spotkanie przewodniczących komisji Polskiej Rady Ekumenicznej z przedstawicielami zarządu i biura PRE. Dyskutowano o planach Rady i jej komisji, a także o kwestiach organizacyjnych.

Spotkanie odbyło się 9 listopada w siedzibie Polskiej Rady Ekumenicznej w Warszawie. Wzięli z nim udział członkowie zarządu PRE: prezes bp Andrzej Malicki, sekretarz ks. Adam Malina (jednocześnie przewodniczący komisji mediów) i skarbnik ks. Marek Izdebski, a także przewodniczący komisji diakonijnej prezb. Leszek Wakuła, członek komisji wychowania chrześcijańskiego ks. Adam Misijuk, dyrektor biura PRE ks. Grzegorz Giemza i pracownicy biura.

Ks. Grzegorz Giemza przedstawił obszary działań Polskiej Rady Ekumenicznej: modlitwy ekumeniczne (Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, Światowy Dzień Modlitwy), dialog ekumeniczny, pojednanie (projekt „Pojednanie w Europie”), migracje (projekt „Gościnny Kościół”), ekologia (projekt „EkoKościół”) i bezpieczeństwo (projekt „Bezpieczniejsze i Silniejsze Wspólnoty w Europie” – SASCE).

Dalsza część spotkania była poświęcona planom i funkcjonowaniu komisji Polskiej Rady Ekumenicznej. Podkreślono potrzebę powiązania członków poszczególnych komisji z analogicznym obszarem aktywności w samych Kościołach. Zwrócono również uwagę, że do biura PRE trafiają do zaopiniowania projekty rozporządzeń czy innych aktów prawnych i poszczególne komisje mogłyby się tym zająć.