Pokaż wyszukiwarkę
Select language:

Spotkanie PRE z min. Radziszewską

9 listopada 2011

Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Elżbieta Radziszewska uczestniczyła w posiedzeniu Prezydium Polskiej Rady Ekumenicznej. Dyskutowano m.in. o przeciwdziałaniu przemocy oraz aktywności Kościołów członkowskich PRE podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Spotkanie odbyło się 25 października i miało charakter roboczo-konsultacyjny. Minister Elżbieta Radziszewska przedstawiła między innymi działania rządu w zakresie zwalczania przemocy w rodzinie, w tym informację o zbliżających się dorocznych światowych 16 Dniach przeciw przemocy ze względu na płeć. Zapowiedziano dalsze kontakty w sprawie możliwości współpracy rządu z Kościołami w celu promowania równości płci, w tym zwalczania przemocy domowej.

W czasie spotkania przedstawiciele Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej zasygnalizowali też szereg problemów związanych z bieżącą działalnością tych Kościołów. Wymieniono również opinie i informacje na temat działań prowadzonych w ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, które pozostają w obszarze zainteresowania Kościołów.

źródło: rownetraktowanie.gov.pl