Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Promocja „Ekumenicznej Postylli”

8 maja 2019 Promocja „Ekumenicznej Postylli”

Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diecezja Bielsko-Żywiecka Kościoła Rzymskokatolickiego, Książnica Cieszyńska i Wydawnictwo Naukowe KUL serdecznie zapraszają na promocję „Ekumenicznej Postylli” (red. ks. G. Brudny, ks. A. Konachowicz, S. Pawłowski SAC).

Promocja odbędzie się 9 maja o godz. 17:00 w Książnicy Cieszyńskiej, ul. Mennicza 46 w Cieszynie. W programie wydarzenia znalazły się:

Opinie o publikacji:

Potrzebujemy nowego języka, świeżego stylu, a wreszcie odważnej i nowatorskiej formy. Z tym większą więc radością przyjąłem inicjatywę przygotowania ekumenicznej wideopostylli, która po wykonaniu misyjnej pracy w przestrzeni internetowej została opublikowana także w formie książki jako „Ekumeniczna Postylla”. […] Twórcy zaprosili do współpracy całą rzeszę duchownych i świeckich z różnych Kościołów: Rzymskokatolickiego, wszystkich Kościołów wchodzących w skład Polskiej Rady Ekumenicznej, a także z Kościoła Zielonoświątkowego i Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Postylla stała się więc powiewem nowoczesności w Kościele, ale również ekumenicznym słowem, które zamiast dzielić – łączy.

bp Jerzy Samiec
prezes Polskiej Rady Ekumenicznej

 *

„Ekumeniczna Postylla” ma charakter na wskroś nowatorski nie tylko w kwestii technicznej – wykorzystano tu nowoczesne środki umożliwiające czytanie i zarazem sięganie poprzez kod QR do nagrań wideo. W polskiej postyllografii bowiem to pierwsza realizacja o wymiarze tak głęboko ekumenicznym, wyrażającym się w doborze kaznodziejów wywodzących się z różnych Kościołów, a podkreślonym zawartymi w publikacji słowami wspólnego błogosławieństwa biskupów trzech tradycji konfesyjnych.

bp prof. Marcin Hintz
przewodniczący Gdańskiego Oddziału
Polskiej Rady Ekumenicznej

*

Postylla ma to do siebie, że na każdą niedzielę i święto roku kościelnego można znaleźć w niej kazanie do konkretnego czytania pochodzącego z Biblii. Tak też jest w Ekumenicznej Postylli, w której ponad osiemdziesięciu autorów dzieli się swoim rozważaniem danego Słowa, co sprawia, że jest ono zwiastowane w różnorodny sposób. Poszczególne kazania, dzięki zamieszczonym przy nich kodom QR, da się odsłuchać, a kaznodzieję można zobaczyć na ekranie telefonu, tabletu bądź komputera. […] Sięgając do tej interaktywnej postylli otwieramy się na głos Boga. Niech czytanie, słuchanie i oglądanie przyniosą owoc obfity!

bp Paweł Hause
przewodniczący Mazurskiego Oddziału
Polskiej Rady Ekumenicznej