Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Pomoc PRE dla prześladowanych w Indiach

14 lipca 2009

Zarząd Polskiej Rady Ekumenicznej podjął decyzję o przeznaczeniu ofiar zebranych podczas nabożeństw ekumenicznych w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Kościołach członkowskich PRE na pomoc dla chrześcijan, którzy ucierpieli w minionym roku w wyniku prześladowań w Indiach.

Ofiary zebrane podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w wysokości 22724,49 złotych zostały przekazane za pośrednictwem Światowej Rady Kościołów na pomoc dla osób najuboższych w Indiach. Za powyższą kwotę zostały zakupione produkty żywnościowe na jeden tydzień dla 650 rodzin.

Kościoły zrzeszone w Światowej Radzie Kościołów niosą praktyczną pomoc za pośrednictwem ekumenicznej organizacji charytatywnej ACT International (Action by Churches Together) z siedzibą w Genewie, która we współpracy z lokalnymi Kościołami i organizacjami podejmuje w Indiach liczne ekumeniczne działania i udziela pomocy potrzebującym.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

W imieniu Polskiej Rady Ekumenicznej

ks. Ireneusz Lukas

_____________

O prześladowaniach religijnych w Indiach i zbiórce pieniędzy w Kościołach członkowskich PRE na rzecz ofiar tych prześladowań pisaliśmy tutaj.