Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Pociąg Pokoju

22 czerwca 2013

Pociag PokojuZ Berlina do Pusan w Korei Południowej pojedzie Pociąg Pokoju. To pomysł koreańskich chrześcijan, by przy okazji Zgromadzenia Ogólnego Światowej Rady Kościołów w Pusan zakomunikować światu, że 60-letni podział Korei musi się skończyć i konieczne jest jej pokojowe zjednoczenie.

Podróż potrwa trzy tygodnie. Pociąg wyruszy na początku października z Berlina. Kolejne stacje to Moskwa, Irkuck, Pekin, Pjongjang, Seul i końcowa – Pusan, gdzie od 30 października do 8 listopada obradować będzie X Zgromadzenie Ogólne Światowej Rady Kościołów (ŚRK).

Uczestnicy podróży będą mieli możliwość spotkania ludzi z całego świata, poznania ich życia, wiary, podyskutowania o sprawiedliwości, pokoju i innych zagadnieniach. Będzie też czas na wspólną modlitwę w ekumenicznym gronie o pokój na świecie.

Podczas podróży odbędą się specjalne warsztaty, seminaria, projekcje filmów i dyskusje nad artykułami na temat pokoju i pojednania, przede wszystkim w kontekście sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Uczestnicy podróży przygotują specjalny album z przesłaniem pokoju, a cały dorobek podróży zostanie zaprezentowany na Zgromadzeniu Ogólnym ŚRK.

Do udziału w projekcie zachęca Koreański Komitet Organizacyjny X Zgromadzenia Ogólnego ŚRK oraz Narodowa Rada Kościołów w Korei. Więcej informacji na temat Pociągu Pokoju można znaleźć tutaj.