Pokaż wyszukiwarkę
Select language:

Nabożeństwo ekumeniczne

22 czerwca 2020 Nabożeństwo ekumeniczne

(fot. AF)

 

W Warszawie odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, w którym wzięli udział przedstawiciele Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Było ono nagrywane przez telewizję z myślą o osobach pozostających w domach ze względu na pandemię COVID-19.

Nabożeństwo miało miejsce 19 czerwca w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie. Wzięli w nim udział przedstawiciele Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej (PRE). Obecni byli m.in. trzej członkowie prezydium PRE.

Kazanie wygłosił dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej ks. Grzegorz Giemza. Podkreślił, że Biblia niesie przesłanie, które ma moc kształtowania i przemieniania człowieka. – Kontakt ze Słowem Bożym pozwala na stawanie się coraz bardziej doskonałym i przygotowuje do czynienia dobra wokół, do radzenia sobie z lękiem, do bycia mądrym i wrażliwym, do rozsądnego postępowania, do bycia bliźnim dla tych, których spotyka się w swoim życiu – przekonywał kaznodzieja.

Podczas nabożeństwa odczytano również przesłanie Towarzystwa Biblijnego w Polsce na tegoroczne Ekumeniczne Dni Biblijne. „Rodziny, społeczności lokalne, Kościoły, nasza ojczyzna – Polska, w końcu nasza planeta – Ziemia, potrzebują wołania wierzących w Jezusa Chrystusa, byśmy zostali uratowani mimo czasem słabnącej wiary” – czytamy w przesłaniu, które w tym roku przygotował Kościół Zielonoświątkowy. W tekście zwrócono też uwagę na trzy problemy współczesnego życia społecznego: język nienawiści, wzrastająca liczba samobójstw nastolatków oraz dewastacja planety spowodowana działalnością człowieka.

Nabożeństwo było retransmitowane 21 czerwca w TVP3.

 

Czytaj: Przesłanie Towarzystwa Biblijnego w Polsce na Ekumeniczne Dni Biblijne 2020

 

Fotorelacja z nabożeństwa (fot. AF)