Pokaż wyszukiwarkę
Select language:

Młodzi blogują o Zgromadzeniu w Lyonie

10 lipca 2009

Początek XIII Zgromadzenia Ogólnego Konferencji Kościołów Europejskich już za kilka dni. Tymczasem na specjalnym blogu oraz na Twitterze już można czytać relacje z przygotowań oraz refleksje młodych delegatów na temat Zgromadzenia.

XIII Zgromadzenie Ogólne Konferencji Kościołów Europejskich (CEC) odbędzie się w Lyonie od 15 do 21 lipca pod hasłem „Powołani do jednej nadziei w Chrystusie”. Wezmą w nim udział delegaci Kościołów anglikańskich, prawosławnych, protestanckich i starokatolickich z całej Europy (więcej na ten temat tutaj). W ramach przygotowań utworzono standardowe kanały informacji dla zainteresowanych – biuro prasowe i serwis internetowy Zgromadzenia. Jednak tym razem postanowiono także skorzystać z najnowszych form komunikowania. Powstał specjalny blog „Youth at the Assembly” („Młodzież na Zgromadzeniu”) oraz profil w serwisie Twitter.

Blog „Youth at the Assembly” jest prowadzony przez młodych delegatów i stewardów, którzy będą dzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami ze Zgromadzenia w Lyonie. Już dzisiaj można tam znaleźć relacje ze spotkania przygotowawczego dla młodych delegatów na Zgromadzenie, które odbyło się na przełomie maja i czerwca także w Lyonie. Blogerka Burbalka zauważa, że delegatów młodzieżowych na Zgromadzenie jest bardzo mało i wyraża swoje obawy, czy ich głos będzie słyszany w Lyonie. „Cóż mogę powiedzieć – jak zwykle ta sama historia z młodymi delegatami, jednak sytuacja nie jest beznadziejna” – pisze Burbalka. Natomiast blogerka Jane we wczorajszym wpisie relacjonuje ostatnie przygotowania do Zgromadzenia. „Jak wiadomo głównym tematem Zgromadzenia jest nadzieja. Dzisiaj największą nadzieją jest to, że wszystko pójdzie dobrze!” – pisze.

Jane wspomina również o profilu Zgromadzenia w serwisie Twitter. Obecnie można tam znaleźć krótkie relacje z ostatnich przygotowań do Zgromadzenia w Lyonie. Są one uaktualniane co kilka godzin.
(mk)
______________

Zobacz: