Pokaż wyszukiwarkę
Select language:

Międzyreligijna modlitwa o pokój

9 listopada 2023

Duchowni biorący udział w modlitwie o pokój na świecie

 

Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej bp Andrzej Malicki wraz z przedstawicielami innych Kościołów i religii wziął udział w modlitwie o pokój na świecie, zorganizowanej na zakończenie konferencji „Dziedzictwo wolności: Jan Paweł II”.

Konferencja miała miejsce 6 listopada w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. W jej ramach odbyło się kilka tematycznych bloków wykładowych, dotyczących m.in. polskiego doświadczenia wielokulturowości, wolności religijnej jako fundamentu pokoju czy myśli Jana Pawła II na temat wolności.

Na zakończenie konferencji odbyła się modlitwa o pokój na świecie przedstawicieli religii w Polsce. Wzięli w niej udział: rabin Stas Wojciechowicz (Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie, zastępca współprzewodniczącego Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów), mufti Tomasz Miśkiewicz (przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce), bp Andrzej Malicki (prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Polsce), ks. Łukasz Leonkiewicz (Kościół Prawosławny) i ks. prał. Andrzej Tulej (delegat ds. ekumenizmu i kontaktów religijnych w rzymskokatolickiej archidiecezji warszawskiej)

Każdy duchowny zmówił modlitwę o pokój, odwołując się do modlitewnej tradycji swojego wyznania. Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej bp Andrzej Malicki przywołał słowa Psalmu 133: „O, jak dobrze i miło, gdy bracia w zgodzie mieszkają!”. – Spraw, Panie, aby nie było już wojen na ziemi. Spraw, Panie, aby nie było zabijanych dzieci i dorosłych. Spraw, Ojcze, aby twój pokój, twoja miłość zwyciężyła zło i ciemność – modlił się prezes PRE.